Producenci

Informacja

Nowe produkty

Promocje

Buty neoprenowe

Buty neoprenowe do nurkowania, buty 3 mm, buty 5 mm, buty 7 mm, buty z zamkiem, buty bez zamka, buty do suchego skafandra, buty do pływania w wodzie, buty z twardą podeszwą.

Buty neoprenowe Jest 21 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 21 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 21 elementów

Buty neoprenowe

Jednym z najbardziej charakterystycznych wyrobów wykonanych na bazie neoprenu są buty neoprenowe. Jest to rozwiązanie, które zapewnia termoizolację oraz ochronę stopy przed ewentualnymi skaleczeniami. Innymi słowy buty neoprenowe, poza utrzymywaniem ciepła, dodatkowo zapewniają przyczepność na śliskich powierzchniach (dzięki gumowej podeszwie) oraz dobrze chronią przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi (np. w postaci otarcia o skały).

Buty neoprenowe są rozwiązaniem, które jest powszechnie stosowane przez nurków oraz osoby uprawiające różnego rodzaju sporty wodne. Buty tego typu ubierają osoby praktykujące między innymi kajakarstwo, windsurfing lub kitesurfing.

Neopren

Neopren to rodzaj kauczuku syntetycznego, który charakteryzuje się podobnymi właściwościami do gumy. Idealnie sprawdza się w odzieży wodoszczelnej i termoizolacyjnej. Jest to materiał, który nie przepuszcza wody i jednocześnie pomaga zachować ciepło nawet po zanurzeniu w zimnym zbiorniku wodnym.

Jakie buty neoprenowe wybrać?

Buty neoprenowe występują w wersji przypominającej rękawiczki, w której duży palec jest oddzielony od reszty palców lub w wersji tradycyjnej, w której palce u stopy nie są oddzielone. Zwolennicy wersji z oddzielonym palcem to przede wszystkim entuzjaści windusrfingu, którzy dzięki takiej budowie buta mają lepszą równowagę i czucie deski. W przypadku nurkowania bardzo dobrze sprawdzi się tradycyjna wersja.

Buty neoprenowe są dostępne w pełnych rozmiarach (np. 43, 44 itd.). Ponadto dosyć często jest stosowane oznaczenie S, M, L, XL. Dobrze, gdy buty przylegają do stopy w taki sposób, że duży palec dotyka czubka buta. Co do zasady, niektóre buty neoprenowe delikatnie się rozciągają podczas użytkowania, dlatego w momencie przymierzania buty raczej powinny być „dobrze dopasowane” zamiast wybrane na wyrost.

Niektóre buty są zakładane na wcisk, inne natomiast posiadają zamek, który nieco ułatwia założenie obuwia. Dla wymagających nurków dostępne są buty z dodatkowym uszczelnieniem, które zabezpiecza ewentualny wlew wody do wewnątrz. W tym przypadku obuwie nie jest wyposażone w zamek błyskawiczny.

Warto odnotować, że niektóre buty posiadają podeszwę, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla stopy (np. przed jeżowcami, kamieniami, muszlami itd.). Jednak są też buty zwane „skarpetami nurkowymi”. Jest to rozwiązanie stosowane przez nurków pływających w płetwach kaloszowych lub w suchym skafandrze.