Producenci

Informacja

Nowe produkty

Promocje

Rękawice neoprenowe

Rękawice do nurkowania, rękawice neoprenowe, rękawice 3 mm, rękawice 5 mm, rękawice 7 mm, rękawice na zimne wody, rękawice na ciepłe wody, rękawice na wody tropikalne, rękawice suche do suchych skafandrów, rękawice kevlar, rękawice z elastycznego neoprenu.

Rękawice neoprenowe Jest 35 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 35 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 35 elementów

Rękawice do nurkowania

Głównym zadaniem stawianym przed rękawicami do nurkowania jest ochrona przed chłodem oraz ewentualnymi skaleczeniami i otarciami. Utrata temperatury w okolicy dłoni jest bardzo powszechna, dlatego zadbanie o dodatkowe zabezpieczenie w przypadku nurkowania w chłodnych wodach jest bardzo rozsądne a niejednokrotnie niezbędne.

Wysokiej jakości rękawice są wykonane z neoprenu, który zapewnia bardzo dobrą termoizolację oraz jest odporny na ścieranie. Wiele modeli jest wyposażonych w dodatkową gumową warstwę w wewnętrznej części dłoni co dodatkowo zabezpiecza przed ewentualnym ścieraniem oraz wyraźnie zwiększa właściwości antypoślizgowe.

Rękawice to produkt dedykowany typowo do nurkowania, jednak czasami z takiego sprzętu korzystają również osoby uprawiające różnego rodzaju sporty wodne.

Na co zwrócić uwagę wybierając rękawice do nurkowania?

Wybierając rękawice, po pierwsze warto zwrócić uwagę na to czy jest to egzemplarz dedykowany do suchego czy do mokrego skafandra. W przypadku suchych skafandrów stosuje się tak zwane rękawice z mankietami. Rękawice tego typu można wkleić do mankietu suchego skafandra lub zamontować w pierścieniu rękawicy. Natomiast standardowe rękawice ze ściągaczami są stosowane w przypadku skafandrów mokrych. Niektóre egzemplarze są wyposażone w zamek, który ułatwia zakładanie.

Po drugie, trzeba dopasować grubość neoprenu do temperatury panującej w zbiorniku wodnym. Większość rękawic z elastycznego neoprenu ma grubość 1-3mm. Dostępne są także modele przystosowane wyłącznie do zimnej wody osiągające grubość nawet 5mm. Należy odnotować, że z reguły to właśnie produkty wykonane z neoprenu 5mm są stosowane w polskich wodach.

Wysokiej jakości rękawice powinny być bardzo elastyczne i niemal nieodczuwalne na dłoniach. Na rynku dostępne są rękawice pięciopalczaste lub trójpalczaste. Z pozoru wydaje się, że rękawice pięciopalczaste dają więcej wygody podczas użytkowania, jednak zdania na ten temat są podzielone i wybór zależy od preferencji nurka.

W ofercie sklepu nurkowy.com.pl dostępne są rękawice renomowanych marek. Między innymi Camaro, Tusa, Mares, Imersion, Subapro