Producenci

Informacja

Nowe produkty

Promocje

Maski i fajki

Maska do nurkowania jest niezbędnym elementem sprzętu nurkowegoMaska, płetwy, to w sprzęt podstawowy do nurkowania potocznie określany jako ABC.  W tym dziale znajdują się maski i fajki do nurkowania, do snorkeling, do pływania w basenie, super zestawy w bardzo korzystnych cenach. Maski dla dorosłych, maski dla dzieci, fajki dla dorosłych, fajki dla dzieci.

Maski i fajki Jest 215 produktów.

Podkategorie

 • Maski do nurkowania

  Maska do nurkowania jest niezbędnym elementem sprzętu nurkowego. Maska jednoszybowa, maska dwuszybowa, maska dla dzieci, maska do nurkowania, maska do snorkelingu, maska z zaworem, maska panoramiczna, maska do freediving, maska frameless, maska z nausznikami. Maski najlepszych firm nurkowych.

 • Fajki do nurkowania

  Fajka, rurką, służy do swobodnego oddychania bez konieczności podnoszenia głowy nad powierzchnię wody. Fajka jednozaworowa, fajka dwuzaworowa, fajka sucha, fajka flex, fajka z zaworem, fajka do nurkowania, fajka do pływania, fajka do freediving.

 • Akcesoria

  Osłonka neoprenowa, nakładka neoprenowa, pasek do maski, pasek do maski z rzepem, zaczep do fajki, uchwyt do fajki, mocowanie do fajki, kieszeń na maskę, nakładka na pasek maski.

 • Szkła korekcyjne

  Szkło korekcyjne do masek, szkło optyczne do maski, maska ze szkłami korekcyjnymi.

 • Zestawy - maska i fajka

  Dobrze dobrana maska i fajka to podstawa udanych wakacji nad wodą. Zestaw maska fajka, zestaw maska + fajka, komplet maska fajka, Zestaw do snorkelingu, zestaw ABC, zestaw dla dzieci.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 215 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 215 elementów

Maska do nurkowania

Maska do nurkowania jest podstawowym elementem wyposażenia nurka. Wybór maski jest bardzo istotny, bo to od odpowiedniego dopasowania maski oraz jej szczelności w dużej mierze zależy komfort podczas nurkowania.

Jak wybrać maskę do nurkowania? W prostych słowach warto po prostu postawić na sprzęt od renomowanego producenta, który słynie z produktów wysokiej jakości. Przyglądając się temu zagadnieniu nieco bardziej warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonana. Może być to np. poliwęglan oraz hipoalergiczny silikon. Następny aspekt to kąt widzenia. Jak wiadomo szerszy kąt widzenia zdecydowanie pomaga w obserwowaniu podwodnego świata. Kolejny element, na który trzeba zwrócić uwagę to oczywiście rozmiar maski. Ważne jest by maska nie była zbyt mała (co może wpłynąć na komfort podczas nurkowania) ani zbyt duża co z kolei może sprawiać, że pojawią się problemy z nieszczelnością.

Rodzaj maski do nurkowania

Wybór producenta maski, materiału z jakiego jest wykonana, kątów widzenia oraz rozmiaru to absolutna podstawa. Jednak to tej podstawy trzeba także doliczyć rodzaj maski do nurkowania. Wyróżniamy maski jednoszybowe, maski do snorkelingu, maski z zaworem, maski panoramiczne, maski do freedivingu, maski frameless, maski z nausznikami oraz wiele innych. Trzeba przyznać, że wybór jaki stoi przed adeptem nurkowania jest naprawdę spory.

Maski jednoszybowe to maski, które są wyposażone w jedną dużą szybę osadzoną na ramce. W takiej konstrukcji nie stosuje się łącznika nad nosem, które w przypadku masek dwuszybowych dwie szyby od siebie. Jest to rozwiązanie, które delikatnie poszerza kąt widzenia. Dla osób, którym szczególnie zależy na szerokim kącie widzenia rekomendowane są tak zwane maski panoramiczne, które mają poszerzone kąty widzenia nie tylko na wysokości nosa, ale także na lewym i prawym krańcu maski.

Nie oznacza to, że maski dwuszybowe już kompletnie odeszły do lamusa. Jedną z zalet masek dwuszybowych jest możliwość łatwego zamontowania szkieł korekcyjnych w przypadku osób z wadą wzroku. Poza tym, trzeba zauważyć, że na rynku jest wiele modeli bardzo dobrych masek dwuszybowych dlatego ze względu na dużą dostępność ten rodzaj maski nurkowej wciąż cieszy się dużą popularnością i uznaniem nawet wśród doświadczonych nurków.