Butle stalowe

Butle stalowe

Butla stalowa, butla ze stopą, butla 12 L, butla 15 L, butla płaszcz, butla 230 bar, butla 232 bar, butla 171 mm, butla do nurkowania. Butle najlepszych marek: FABER, VITKOVICE, POLARIS.

Filtry aktywne

Pokaż wszystkie produkty

Butla stalowa

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że nurkowanie to sport wymagający odpowiedniego przygotowania oraz sporej ilości ekwipunku, który umożliwia bezpieczne i komfortowe przebywanie pod wodą. Zarówno doświadczeni nurkowie, jak i osoby początkujące mają w tej materii ogromne spectrum możliwości. Obszerny wybór pozwala na dopasowanie sprzętu do indywidualnych potrzeb i zapewnienie sobie najwyższego poziomu bezpieczeństwa podczas nurkowania. Butle stalowe to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego nurka. Bez tego sprzętu przebywanie pod wodą byłoby po prostu niemożliwe. W przeciwieństwie do butli aluminiowych, butla stalowa odznacza się nieco cieńszymi ściankami. Posiada również ujemną pływalność i nie stanowi zbędnego balastu dla nurków. Jest niezwykle wygodna i wytrzymała. Jedyną wadą jest fakt, iż jest nieco bardziej podatna na korozję, co będzie miało znaczenie dla osób przymierzających się do nurkowania w słonych wodach. 

Jakie marki warto wziąć pod uwagę? 

Butla stalowa do nurkowania to świetny wybór dla osób, które cenią sobie najwyższą jakość wykonania i gwarancję na to, że nawet na dużej głębokości nie trzeba będzie borykać się z nieprzyjemnymi niespodziankami. W ofercie znajduje się sporo propozycji od najbardziej renomowanych producentów. Warto zwrócić uwagę na świetną niemiecką marką Eurocylinder. Butla stalowa Eurocylinder dostępna jest w kilku wersjach pojemnościowych. W ofercie znajdują się butla stalowa 5l nabita do 232 bar przeznaczona do niezbyt długiego nurkowania na średniej głębokości, ale bez problemu znajdziemy również butle tego producenta, które spełnią oczekiwania nurków przymierzających się do długotrwałego zanurzenia. Butla nurkowa stal w takim wydaniu spełni oczekiwania najbardziej doświadczonych nurków, którzy mają już bardzo sprecyzowane preferencje. Butla stalowa Scubapro to kolejny wariant, który warto wziąć pod uwagę. Scubapro to wielokrotny zwycięzca wielu niezależnych testów cieszący się ogromnym uznaniem doświadczonych nurków. Równie dobrym pomysłem będzie butla stalowa Vitkovice. Marka od dawna pracuje na zaufanie swoich klientów i trzeba powiedzieć, że misja ta realizowana jest z ogromnym powodzeniem. Na przestrzeni lat wprowadzono szereg unowocześnień, dzięki którym produkty Vitkovice odznaczają się niebywale wysoką jakością wykonania i wytrzymałością, która na głębokości ma ogromne znaczenie. 

Jaką pojemność wybrać? 

Osoby przymierzające się do zakupu sprzętu do nurkowania, w tym odpowiedniej butli powinny wziąć pod uwagę kilka niezwykle istotnych czynników. Nie każda butla będzie odpowiednim wyborem na konkretnej głębokości i w konkretnych zbiornikach wodnych. Stalowe butle znacznie gorzej radzą sobie w bardzo zasolonych wodach, co w praktyce oznacza, że są bardziej podatne na korozję. Jeżeli jednak poszukujemy butli stalowej, to będziemy musieli wziąć pod uwagę przede wszystkim głębokość nurkowania, czas nurkowania oraz wentylację. Te trzy aspekty w pewien sposób określają, jaka butla stalowa ze stopą będzie dla nas odpowiednim wyborem. Im mniejsza pojemność, tym krótsza podwodna przygoda. Należy pamiętać, że w każdym przypadku pojemność mnożona jest przez wartość ciśnienia bar. Butla stalowa 7loraz butla stalowa 8l to elementy ekwipunku, które sprawdzą się podczas dosyć krótkich podwodnych wypraw. Szacuje się, że człowiek na minutę zużywa ok. 20l tlenu. Biorąc zatem pod uwagę butle 7l nabite do 232 bar otrzymujemy 1624l. Nie należy jednak zapominać o głębokości, która również ma wpływ na poziom zużycia. Największym zainteresowaniem cieszą się butla stalowa 10l, butla stalowa 12l oraz butla stalowa 15l. Są przeznaczone dla osób, które zamierzają spędzić pod wodą nieco więcej czasu. Butla stalowa 18l dedykowana jest głównie doświadczonym nurkom, którzy planują zarówno głębokie, jak i długie eksplorowanie. 

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z nurkowaniem powinny skonsultować się z ekspertami, którzy będą w stanie na podstawie dostarczonych informacji idealnie dopasować butlę i zapewnić nurkowi jak najwyższy poziom komfortu.