Komputery

Komputery

Filtry aktywne

 • Komputer do freediving D4F Suunto

  Komputer do freediving D4F...

  1 662,00 zł

  Komputer nurkowy do nurkowania ze wstrzymanym oddechem, nurkowania w sprzęcie ABC oraz łowiectwa podwodnego.

  GWARANCJA SATYSFAKCJI.

  • 14 dni na zwrot towaru.
  • Możliwość negocjowania ceny.
  • Darmowa dostawa od 300 zł.

Pokaż wszystkie produkty

Komputer nurkowy to jeden z tych elementów, które stanowią podstawę wyposażenia każdej osoby przymierzającej się do nurkowania. Bez względu na to czy decydujemy się na nurkowanie techniczne czy też rekreacyjne, sprzęt tego rodzaju jest kluczowym elementem, którego nie wolno pominąć w trakcie przygotowań. Sama nazwa tego urządzenia przywodzi na myśl sprzęt, który będzie pod względem gabarytowym przypominał przynajmniej dobrej jakości laptopa. Nic bardziej mylnego. Komputer dla nurka to niewielkie urządzenie, które w obecnych czasach przybrało formę zegarka na nadgarstek. Korzystanie z tego dobrodziejstwa nie wiąże się wobec tego z żadnego rodzaju dyskomfortem. Urządzenie jest niewielkie i całkiem niepozorne, acz decydujące dla każdej osoby, która przymierza się do nurkowania.

Dlaczego komputer nurkowy jest istotny?

Komputer do nurkowania to urządzenie o charakterze pomiarowym. Obecne zegarki wyposażane są w cały szereg unowocześnień, dzięki czemu na bieżąco można obserwować przede wszystkim aktualną głębokość oraz czas nurkownia. Tego rodzaju zegarek nurkowy pokazuje nam również, jak długo możemy pozostawać pod wodą i kiedy wskazane jest wynurzenie. Dokładność pomiarów pozwala oszacować najlepszy czas bezpiecznego wynurzenia i zrobienia sobie przerwy na powierzchni. Każda osoba zajmująca się nurkowaniem doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że eksplorowanie podwodnego świata to niezwykle fascynujące zajęcie, podczas którego z łatwością można stracić rachubę czasu. Dzięki nowoczesnemu komputerowi do nurkowania będzie można monitorować całe przedsięwzięcie i tym samym zatroszczyć się o bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Warto dodać, że dobrej jakości zegarki są w stanie również rejestrować naszą technikę oddychania. Wszelkie zapisane parametry pozwolą doskonalić swoje umiejętności. Posiadanie komputera nurkowe pozwala w bardzo wygodny sposób rozplanować eksplorowanie podwodnego świata.

Jak skonstruowany jest komputer do nurkowania?

Komputer nurkowy zegarek do złudzenia przypomina zwyczajny zegarek naręczny, który zakłada się na nadgarstek. W tym jednak przypadku mamy do czynienia z niebywale lekką i jednocześnie solidną konstrukcją. Osoby nurkujące doskonale zdają sobie sprawę, że waga sprzętu jest niezwykle istotna. Wynika to z faktu, iż ilość niezbędnego wyposażenia może początkowo wydawać się przytłaczająca, a każdy kolejny "balast" może wpływać na komfort pod wodą. Komputer Suunto to idealna propozycja dla osób poszukujących praktycznych i niezwykle wygodnych rozwiązań. Zegarek tego typu odznacza się fantastyczną lekkością. Jest skonstruowany z doskonałej jakości stali nierdzewnej oraz szkła mineralnego. Działa bez najmniejszego zarzutu na głębokości nieprzekraczającej 100m. Co więcej, zegarek jest wyposażony w bardzo wytrzymały i jednocześnie wygodny pasek elastomerowy, który z łatwością dopasowuje się do nadgarstka, nie podrażniając i nie sprawiając najmniejszych problemów. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na komputer wielogazowy, który pozwala na bezproblemową zmianę mieszanki podczas zanurzenia. Podstawowe dostępne modele umożliwiają zmianę mieszanki na jedną odznaczającą się większą zawartością tlenu. Największym uznaniem cieszą się jednak modele, dzięki którym możliwe jest korzystanie z tlenu, trimiksu i nitroksu.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Osoby przymierzające się do zakupu mają przed sobą nie lada zadanie. Producenci każdego roku wypuszczają na rynek nowe modele, których cena potrafi zwalić z nóg. Należy jednak pamiętać, że jest to jeden z tych elementów wyposażenia, na których nie warto oszczędzać. Dobry komputer Oled posłuży nam przez wiele lat i będzie się sprawdzał świetnie również na powierzchni. Warto jednak pamiętać, by wybrany model odznaczał się dosyć obszerną i podświetlaną tarczą. Pod wodą widoczność może być w pewnym stopniu ograniczona i właśnie z tego względu należy sięgać po zegarki, które faktycznie będą użyteczne na dużych głębokościach i z niewielkim źródłem dostępnego światła. Warto również sięgać po zegarki, które odznaczają się wygodnymi i dosyć dużymi przyciskami. Nurkowie najczęściej wyposażeni są w rękawice neoprenowe, a zbyt małe guziki mogą stanowić dla nich problem.