Zawory

Zawory

Zawory do butli stalowych i aluminiowych, zawór pojedynczy, zawór podwójny, zawór do rozbudowy, zawór typu T, manifold, rozdzielacz do zaworów, separator. W tym dziale znajdziecie wszystkie typy zaworów do butli nurkowych.

Filtry aktywne

Pokaż wszystkie produkty

Zawory

Zawór do butli to ważna składowa butli nurkowej. Po wybraniu odpowiedniej butli, dopasowanie zaworu będzie stanowiło kolejne wyzwanie, któremu trzeba podołać w trosce o własny komfort podczas eksplorowania podwodnego świata. Mogłoby się wydawać, że ten niewielki przedmiot nie wymaga właściwie żadnego przygotowania, ale i w tym wypadku warto wyposażyć się w niezbędną wiedzę lub skorzystać z rady eksperta. Dostępne zawory do butli stalowych oraz zawory do butli aluminiowych różnią się od siebie między innymi rodzajem gwintów. Co warto wiedzieć przed ostatecznym zakupem? Jakie rodzaje zaworów cieszą się największym uznaniem? 

Jakie zawory mamy do dyspozycji? 

Zawór pojedynczy do nurkowania to jeden z najpowszechniej wybieranych zaworów na rynku. Sprawdza się przede wszystkim w przypadku osób przymierzających się do nurkowania rekreacyjnego i pozwala za podłączenie wyłącznie jednego automatu oddechowego pierwszego stopnia. Dostępne modele są tworzone przez renomowanych producentów, którzy dokładają absolutnie wszelkich starań, by ostatecznie dostarczyć na rynek produkt z najwyższej półki. Warto jednak pamiętać, że nurkowanie techniczne i głębokie, a zatem związane z doświadczonymi nurkami może wymagać dodatkowego zabezpieczenia. Zawór podwójny do nurkowania jest w takich sytuacjach idealnym wyborem. Nie wymaga korzystania z twinsetów, aczkolwiek umożliwia podłączenie aż dwóch automatów oddechowych do jednej butli. Takie dodatkowe wsparcie dla osób nurkujących w duecie lub w większych grupach jest dosyć powszechnym wyborem. Warto pamiętać również o innej opcji. Zawór do rozbudowy to idealna propozycja dla osób, które na co dzień korzystają z możliwości podłączenia jednego automatu oddechowego.

Rodzaje zaworów 

Zawór zaworowi nierówny. Obszerna oferta pozwoli jednak na wybranie optymalnej opcji, która będzie w pełni dostosowana do naszych potrzeb oraz oczekiwań. Zawór do nurkowania typu T odznacza się charakterystycznym kształtem, który faktycznie przypomina tę literę. Tego rodzaju zawory są najczęściej wybierane przez doświadczonych nurków, którzy pragną zapewnić sobie dodatkowe zabezpieczenie. Zawór tego typu umożliwia zamontowanie do jednej butli dwóch automatów do oddychania pierwszego stopnia. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które warto rozważyć w przypadku nurkowania technicznego lub nieco bardziej wymagającego niż nurkowanie rekreacyjne. 

Jakich producentów warto wziąć pod uwagę? 

Nurkowanie to sport wymagający odpowiedniego przygotowania w postaci doskonałego pod względem technicznym wyposażenia. Z całą pewnością warto wziąć pod uwagę brytyjską firmę Apeks, która w branży uchodzi za jedną z najlepszych, ciesząc się opinią producenta dbającego o najdrobniejsze detale.Zawór do nurkowania Apeks z gwintem M-25, podwójnymi o-ringami i gałkami odpornymi na wstrząsy to jeden z bestsellerów, które zachwycają starannością wykonania oraz niezwykle solidną konstrukcją. Dostępne są również modele pojedyncze. Warto jednocześnie zwrócić uwagę na cieszącą się ogromnym uznaniem markę ScubaPro. Historia tej marki sięga początków lat sześćdziesiątych. Ogromne doświadczenie oraz bezustanne doskonalenie się firmy powoduje, że jest obecnie jednym z najbardziej cenionych producentów akcesoriów do nurkowania. Zawór do nurkowania ScubaPro to kwintesencja nienagannej jakości i gwarancja produktu z najwyższej półki. Osoby pragnące wyposażyć się w doskonały sprzęt powinny również zwrócić uwagę na propozycje od Scubatech oraz Tecline. Zarówno zawór do nurkowania Scubatech, jak i zawór do nurkowania Tecline odznaczają się bardzo dobrym wykonaniem.