Twinsety

Twinsety

Dwubutlowe zestawy do nurkowania, zestaw twinset. Zestawy o różnej pojemności butli stalowych. Butle z płaskim dnem, butle z wypukłym dnem. Zestawy butlowe do nurkowań rekreacyjnych i technicznych.

Filtry aktywne

Pokaż wszystkie produkty

Twinsety

Nurkowanie to sport wymagający bardzo zaawansowanego przygotowania pod względem niezbędnego ekwipunku. To od tego, w jaki sprzęt się wyposażymy zależy nasz poziom bezpieczeństwa oraz poziom komfortu na różnych głębokościach. Doświadczeni nurkowie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dobry sprzęt do podstawa. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z nurkowaniem również docenią niezbędny sprzęt najwyższej jakości. Utarło się pewnego rodzaju przekonanie, że twinsety to przede wszystkim propozycja dla nurków zajmujących nurkowaniem głębokim i technicznym. Warto jednak mieć świadomość, że właściwie nic nie stoi na przeszkodzie, aby w pełni profesjonalny sprzęt był wykorzystywany również podczas nurkowania rekreacyjnego. Za takim wyborem przemawia wiele aspektów związanych z wygodą podczas poruszania się pod wodą. 

Jakie zalety posiadają twinsety? 

Dwubutlowy zestaw do nurkowania to przede wszystkim komfort dużej ilości gazu podczas nurkowania. Tego rodzaju zestaw można w pewnym sensie porównać do plecaka. Doskonale leży na plecach i uniemożliwia dokuczliwe oraz irytujące przesuwanie się butli. Obie butle odznaczają się tym samym rozmiarem, a zatem idealnie rozkładają się na plecach, nie stanowiąc również żadnego kłopotu dla kręgosłupa. 

Czym różnią się poszczególne modele? 

Przede wszystkim należy mieć świadomość, że istnieje podział na dwa rodzaju butli znajdujących się w twinsetach. Mowa o modelach z płaskim dnem ważące do 14kg oraz butle z wypukłym denkiem, których waga nieznacznie przekracza 14kg. Choć są to wartości stosunkowo zbliżone, to jednak zasadnicza różnica polega na samym rozłożeniu ciężaru. W butlach odznaczających się płaskim denkiem denka są najbardziej dociążone, a w przypadku wypukłych denek waga jest rozłożona znacznie bardziej równomiernie. Wielu nurków decyduje się na butle z płaskimi denkami, ponieważ sprawiają, że rozmieszczenie pozostałego balastu jest znacznie łatwiejsze. Wielu nurków docenia również twinsety z płaskimi denkami ze względu na stabilizację. Płaskie dno sprawia, że tego typu butle mogą bez najmniejszego problemu i bez dodatkowego wsparcia stać na powierzchni. Warto również wspomnieć, że są znacznie wygodniejsze podczas zakładanie twinsetów na plecy. Biorąc pod uwagę wspomniane wyżej aspekty zdaje się, że zestaw dwubutlowy do nurkowania z płaskimi denkami jest lepszym wyborem. Ostateczny wybór należy jednak uzależniać w pełni od własnych preferencji i oczekiwań. 

Jaki twinset wybrać? 

I w tym przypadku przed zakupem należy uwzględnić kilka decydujących czynników. W ofercie znajduje się sporo wariantów, a każdy z nich przeznaczony jest do konkretnego działania pod wodą. Zestaw twinset o dużej pojemności dedykowany jest osobom przymierzającym się do długotrwałego i głębokiego nurkowania. W takich sytuacjach znacznie lepszym wyborem będzie zestaw składający się z dwóch butli o 12L pojemności. W zestawie znajdują się wszelkie niezbędne akcesoria, dzięki którym możliwe jest swobodne użytkowanie. Mamy do dyspozycji nie tylko butle, ale również obejmy, gumowe gałki i manifold. Nieco krótsze wyprawy podwodne nie będą wymagały butli o tak dużej pojemności. Można wobec tego skusić się na modele o pojemności 10l lub 7l. 

Warto zwrócić uwagę na produkty marki Eurocylinder. Ta wiodąca niemiecka firma od lat zachwyca doskonałą jakością wykonania oraz dbałością o najdrobniejsze detale. Bezustannie wdraża nowe rozwiązania, które przekładają się na poziom komfortu podczas nurkowania oraz poziom bezpieczeństwa. Zestaw Eurocylinder to gwarancja jakości oraz pewność, że butle zostały wykonane z materiałów z najwyższej półki. Dzięki czemu otrzymujemy produkt odznaczający się niebywale dużą wytrzymałością i tym samym satysfakcjonującą żywotnością. Ogromna precyzja wykonania sprawia, że twinsety marki Eurocylinder wyróżniają się na tle innych marek, ciesząc się jednocześnie ogromnym uznaniem wśród doświadczonych nurków.