Spodenki do pływania

Spodenki do pływania

Spodenki do wszelkich sportów wodnych. Przydają się zarówno na plaży, basenie, na łodzi, desce czy nartach wodnych. Stanowią doskonałą ochronę przed promieniowaniem słonecznym i wiatrem.

Filtry aktywne

 • Spodenki neoprenowe 2 mm...

  Spodenki neoprenowe 2 mm...

  440,00 zł

  Spodenki wykonane z super elastycznego, 2 mm neoprenu SCS Yamamoto, doskonałe dla miłośników sportów wodnych.

  GWARANCJA SATYSFAKCJI.

  • 14 dni na zwrot towaru.
  • Możliwość negocjowania ceny.
  • Darmowa dostawa od 300 zł.
 • Spodnie neoprenowe Camaro...

  Spodnie neoprenowe Camaro...

  450,00 zł

  Długie spodnie wykonane z super elastycznego, 2 mm neoprenu SCS Yamamoto, doskonałe dla miłośników sportów wodnych.

  GWARANCJA SATYSFAKCJI.

  • 14 dni na zwrot towaru.
  • Możliwość negocjowania ceny ceny.
  • Darmowa dostawa od 300 zł.
 • Szorty T30

  Szorty Neoprenowe...

  250,00 zł

  Neoprenowe szorty Waterproof T30 o grubości 1,5 mm to doskonałe uzupełnienie damskiego topu T30 z serii Sport.

  GWARANCJA SATYSFAKCJI.

  • 14 dni na zwrot towaru.
  • Możliwość negocjowania ceny.
  • Darmowa dostawa od 300 zł.
 • Spodenki Apeks Tek Szorty
  • -10%

  Spodenki Apeks Tek Szorty

  990,00 zł -10% 891,00 zł

  Mogą być noszone jako spodenki do nurkowania lub na kombinezonie dla stworzenia dodatkowej przestrzeni z kieszeniami.

  GWARANCJA SATYSFAKCJI.

  • 14 dni na zwrot towaru.
  • Możliwość negocjowania ceny.
  • Darmowa dostawa od 300 zł.
 • Szorty Neoprenowe Waterproof T30 męskie

  Szorty Neoprenowe...

  250,00 zł

  Neoprenowe szorty Waterproof T30 o grubości 1,5 mm.

  GWARANCJA SATYSFAKCJI.

  • 14 dni na zwrot towaru.
  • Możliwość negocjowania ceny.
  • Darmowa dostawa od 300 zł.
 • Spodenki Scubapro Hybrid Cargo
  • -10%

  Spodenki Scubapro Hybrid Cargo

  540,00 zł -10% 486,00 zł

  Mogą być noszone jako spodenki do nurkowania lub na kombinezonie dla stworzenia dodatkowej przestrzeni z kieszeniami.

  GWARANCJA SATYSFAKCJI.

  • 14 dni na zwrot towaru.
  • Możliwość negocjowania ceny.
  • Darmowa dostawa od 300 zł.
Pokaż wszystkie produkty

Spodenki do pływania

Spodenki do pływania to rodzaj odzieży, który zapewnia pełen komfort podczas uprawiania wielu różnych sportów wodnych, w tym na przykład do nurkowania. Są to spodenki, które zostały stworzone specjalnie po to, aby zapewnić ochronę i komfort podczas nurkowania w różnych warunkach, czy też uprawiania sportów na powierzchni wody. Takie spodenki różnią się od siebie wieloma różnymi cechami, dlatego niezwykle ważne jest ich odpowiednie dobranie do sportu, jaki chcemy w nich uprawiać, a także i do naszych potrzeb oraz preferencji. Czym dokładnie charakteryzują się spodenki do pływania, z jakiego materiału są tworzone i jak dobrać dla siebie idealne spodenki do pływania?

Czym charakteryzują się spodenki do pływania

Spodenki do pływania to spodenki, które użytkowane mogą być podczas wielu sportów wodnych. Takie spodenki mają bardzo wiele różnych funkcji. Przede wszystkim ich zadaniem jest ocieplać nasze ciało, stanowiąc w ten sposób odpowiednią izolację termiczną i zapobiegając wychłodzeniu się organizmu. Dzięki tej funkcji z powodzeniem mogą być użytkowane do różnych sportów wodnych, zabaw wodnych dla dzieci, czy też do nurkowania. Takie spodenki mogą także sprawdzać się jako spodenki na basen. Zastosowań mają więc bardzo dużo, podobnie jak dużo jest ich rodzajów. Mogą występować w wielu różnych wariantach, grubościach, a nawet różnić się od siebie wzorem, stylem czy kolorem. Poza dociepleniem naszego ciała takie spodenki spełniają jeszcze jedną niezwykle ważną funkcję. Otóż mogą one zabezpieczać naszą skórę przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki takim spodenkom możemy czuć się bezpieczniej na plaży czy w wodzie, kiedy to nasze ciało narażone jest na wszelkie niebezpieczeństwa w postaci ostrych przedmiotów. Takie spodenki mogą również posiadać różne dodatkowe funkcje, na przykład mogą być wyposażone w dodatkowe kieszenie, w których można umieszczać różne przedmioty przydające się pod wodą. Takie spodenki mogą być wykonywane z różnych materiałów i w różnych stylach, dzięki czemu mogą okazać się bardzo przydatne na plaży, na basenie, na łodzi, nartach wodnych, na desce czy właśnie jak już wyżej wspomniano podczas nurkowania. W przypadku sportów na powierzchni wody, spodenki spełniają jeszcze jedną niezwykle ważną funkcję. Chronią nasze ciało przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego oraz przed wiatrem. Jak wiadomo, promienie słoneczne mają bardzo negatywny wpływa na naszą skórę, a nawet mogą powodować choroby, więc zdecydowanie warto chronić się przed nimi właśnie za pomocą takich spodenek, ale także i poprzez inne zabezpieczenia ciała. Spodenki do pływania dostępne są w wielu różnych kolorach i wzorach, stąd też możliwe jest dobranie ich względem swoich własnych preferencji estetycznych i wizualnych.

Spodenki neoprenowe

Spodenki neoprenowe to specjalistyczne spodenki, które przeznaczone są do użytku w wodzie. Wykorzystuje się je podczas wielu sportów wodnych. Dzięki swojej elastyczności i dopasowaniu do ciała neoprenowe spodenki do pływania umożliwiają swobodne ruchy w wodzie, zapewniając dodatkowo odpowiedni komfort cieplny i nie dopuszczając do wychłodzenia ciała. W związku z tym takie spodenki są wręcz idealne do używania przez nurków pod skafander nurkowy. Należy jednak pamiętać, że stosowanie neoprenowych spodenek do pływania powinno odbywać się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, a w przypadku pływania w wodzie o niskiej temperaturze zaleca się także stosowanie innych elementów odzieży neoprenowej, takich jak koszulki, płetwy czy rękawice, by w odpowiedni sposób zadbać o odpowiednią temperaturę dla całego naszego ciała. Poza nurkowaniem takie spodenki znajdują swoje zastosowanie także przy różnych innych sportach wodnych, a co więcej, świetnie sprawdzają się w przypadku dzieci. Nie tyle, co do uprawiania przez dzieci sportów wodnych, ale przede wszystkim do różnych zabaw wodnych. Dzięki takim specjalnym spodenkom z neoprenu dzieci mogą swobodnie bawić się w wodzie.

Co warto wiedzieć o neoprenie?

Spodenki z neoprenu to rodzaj specjalistycznej odzieży sportowej, która używana jest szczególnie podczas sportów wodnych, ze względu oczywiście na charakterystyczne właściwości neoprenu. Neopren to materiał syntetyczny, charakteryzujący się przede wszystkim wysoką elastycznością, odpornością na rozdarcia i wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Zapewnia on także dobrą izolację termiczną, co jest ważne przede wszystkim podczas wielu sportów wodnych, gdyż jak wiadomo, woda zwykle nie bywa zbyt ciepła, a wręcz przeciwnie. Długie przebywanie w wodzie, zwłaszcza pod wodą może skutkować wychłodzeniem organizmu, dlatego we wszystkich sportach wodnych ważne jest, by odpowiednio zadbać o kwestię termiczną. Neopren dodatkowo jest materiałem szybko wysychającym, co niezaprzeczalnie ułatwia dbanie o taką odzież. Materiał ten charakteryzuje się także różną grubością, dzięki czemu można dowolnie dobrać sobie dane spodenki z neoprenu, względem swoich własnych potrzeb i preferencji. Spodnie neoprenowe świetnie sprawdzają się między innymi jako spodnie do nurkowania.

Spodenki dla nurków

Spodenki dla nurków wykonywane z neoprenu to specjalne spodenki, które zapewniają izolację termiczną i chronią przed zimną temperaturą wody, zapobiegając w ten sposób wychłodzeniu się organizmu. Takie spodenki rewelacyjnie sprawdzają się ubierane pod skafander nurkowy, stanowiąc w ten sposób odpowiednią warstwę docieplającą nasze ciało pod wodą. Takie spodenki docieplające w zależności od naszych potrzeb mogą być grubsze lub cieńsze, przy czym wiadomo, iż im grubszy jest ich materiał, tym będą dla nas cieplejsze. Spodnie do pływania mogą też nadawać się świetnie jako dodatkowe spodenki pod piankę, które mają jeszcze bardziej docieplać nasze ciało.

Jak dobrać idealne spodenki do pływania?

Wybór odpowiednich spodenek do pływania jest niesamowicie ważny, ponieważ tylko dobrze dobrane spodnie do pływania będą spełniały swoje funkcje najlepiej jak mogą. Dobrze dopasowane spodenki do pływania powinny być przylegające do naszego ciała, jednakże powinny zapewniać nam pełen zakres ruchów, nie ograniczając w żaden sposób naszego poruszania się. Stojąc przed wyborem konkretnych spodenek najlepiej przemyśleć kilka kwestii, takich jak chociażby rodzaj sportu, jaki chcemy w nich uprawiać. Znaczenie ma na przykład, czy chcemy w takich spodenkach nurkować, czy też po prostu ubierać spodnie na basen. Warto wiedzieć, iż takie spodenki neoprenowe mogą różnić się od siebie pod względem grubości materiału, co wpływa na kwestię docieplenia naszego ciała. Oczywiste jest, iż im grubszy jest materiał, tym dane spodenki będą cieplejsze. Jednym z ważniejszych kryteriów jest rzecz jasna sam rozmiar, który powinien być dobrze dobrany. Takie spodenki powinny idealnie przylegać do naszego ciała, aczkolwiek powinny zapewniać nam pełen zakres ruchów, a my powinniśmy czuć się w nich w pełni komfortowo i swobodnie. Warto pamiętać, iż wiele modeli ma różne dodatkowe funkcje, na które także należy zwracać uwagę, gdyż mogą nam one nieco ułatwić sprawę podczas użytkowania takich spodenek. Istotnym aspektem jest także wygląd spodenek. Dobrze byłoby, gdyby nasze spodenki nam się zwyczajnie podobały, dlatego poza samą specyfikacją, warto też wybrać odpowiednie dla nas spodenki pod względem ich wyglądu, wzoru czy koloru, jakim się charakteryzują.

Jakie spodenki do pływania wybrać?

Wybór spodni do pływania jest dość trudny, gdyż oferta dostępnych spodenek jest naprawdę szeroka. W tej ofercie znaleźć można wiele różnych modeli, różniących się od siebie, chociażby rozmiarem, grubością materiału, kolorem i wzorem, czy także dodatkowymi funkcjami, jakie posiadają niektóre modele. Wybór odpowiednich spodenek jest bardzo ważny, gdyż może on wpłynąć na jakość użytkowania danego modelu spodenek oraz na nasz komfort i swobodę. Dobrze dobrane spodenki powinny być dobrze przylegające do naszych nóg, jednakże nie powinny ograniczać naszych ruchów, stąd bardzo ważne jest dobranie spodenek pod względem rozmiaru. W tym celu dobrze jest spojrzeć na tabelę rozmiarów poszczególnych producentów.