• Super promocja!

Ocieplacz nurkowy Othree Point Below Base

Nowy

Bardzo ciepły i elastyczny ocieplacz znanej i cenionej firmy Othree. Ocieplacz 3-elementowy (bluza, pajacyk, skarpety).

GWARANCJA SATYSFAKCJI.

 • 14 dni na zwrot towaru.
 • Możliwość negocjowania ceny.
 • Darmowa dostawa od 300 zł.
Rozmiar: M
1 990,00 zł
Brutto
Ilość

  Bezpieczne płatności

Korzystamy z bezpiecznych systemów płatności. Twoje dane są chronione.

  Darmowa dostawa od 300 zł

Dla wszystkich zamówień z przedpłatą od 300 zł darmowa dostawa!

  14 dni na zwrot

Kupuj i przetestuj w domu. Produkty możesz zwrócić w ciągu 14 dni bez podawania przyczyny.

 

Przed zakupem zapytaj o dostępność

Specyfikacja produktu:

Materiały, które stosuje O'Three do produkcji ocieplaczy nurkowych sprawdziły się w bardziej ekstremalnych zastosowaniach niż nurkowanie.

Zarówno pod względem izolacyjności jak i komfortu noszenia. Point Below Base+ (PBB+) jest pierwszym stopniem w systemie warstwowym O'Three.

 • Nowy, poprawiony obszar kręgosłupa.

 • Dwustronny suwak.

 • Komfortowy zamek pod szyją.

 • Dwustronna kieszeń z ukrytą kieszonką na klucze.

 • Tkanina oddychająca, odprowadzająca wilgoć na zewnątrz ocieplacza.

 • Tkanina wiatroodporna.

 • Elastyczna tkanina, rozciągająca się w czerech kierunkach.

 • Zewnętrzna powłoka nie wchłaniająca wody.

Problemy z pływalnością. Co zawiniło?

W niektórych przypadkach za problemy z pływalnością nurkowie obwiniają suche skafandry.

Wybór skompresowanego lub silnie skompresowanego neoprenu może pomóc w niektórych przypadkach. Jednak przeważnie winę ponosi ocieplacz.

Stare myślenie.

Pokutuje przekonanie, że termoizolacyjność ocieplacza jest ściśle związana z ilością uwięzionego w nim powietrza, czyli że im grubszy ocieplacz tym „cieplejszy”.

To było aktualne kiedyś, gdy materiały były proste, grube, ciężkie. Obecnie technologia zmieniła ten stan rzeczy.

Nowoczesne materiały włókiennicze.

Obecnie struktura materiałów pozwala na uwięzienie większej ilości powietrza w materiale o takiej samej grubości. W rezultacie surowiec na ocieplacz jest lepszym izolatorem przy mniejszej pływalności, większej elastyczności i większym komforcie noszenia. Dzięki temu możemy i powinniśmy zabierać na nurkowanie mniej balastu.

Transport wilgoci.

Sucha skóra jest podstawowym warunkiem zapobiegającym wychłodzeniu. Odpowiada za to pierwsza, najbliższa skóry warstwa ubrania. Transport wilgoci jak najdalej i jak najszybciej powinien być priorytetem przy komponowaniu systemu ocieplaczy. O'Three stosuje Polarpro – dzianinę „oddychającą” i hydrofobową, której włókna nie absorbują wody. Wilgoć produkowana przez ciało jest transportowana na zewnątrz (pierwszej warstwy ocieplacza) i tam utrzymywana. Przy ciele utrzymywane jest środowisko możliwie suche.

Wybieraj świadomie.

Aby optymalnie wykorzystać właściwości suchego skafandra trzeba uważnie wybrać wszystkie warstwy termoizolacyjne ale szczególnie pierwszą, aby zachowując ciepło nie ograniczyć sobie ruchomości i wygody.

Po latach doświadczeń wspieranych opiniami użytkowników okazało się, że jedna warstwa PBB+ w zupełności wystarcza jako dodatek do skafandra MSF 500tb dla większości nurków przez większość roku. Do cieńszych skafandrów, jak np. Ri 2­100, zalecamy PPB Extreme.

Uwaga!

Jedynym elementem grzewczym skafandra jest sam nurek. Skafander (neoprenowy) i ocieplacze są jedynie izolatorami między nurkiem a środowiskiem. Skafandry powłokowe nie oferują izolacji termicznej a jedynie środowiskową.

Podane informacje są jedynie wskazówkami. Przykładowo: szczuplutkie kobiety mogą dotkliwiej odczuwać chłód i będą wymagały skuteczniejszej izolacji; mężczyźni noszący zimą jedynie podkoszulki mogą w zalecanych kombinacjach czuć się przegrzani i wybiorą delikatniejszą izolację.

Pamiętaj, jeśli twoja obecna kombinacja bielizna­ - ocieplacz jest „za zimna” to dodanie odpowiednio wybranej, dodatkowej warstwy wyraźnie podniesie komfort termiczny. Ubieranie się „na cebulkę” jest tak samo skuteczne ja w innych rodzajach aktywności w zimnych warunkach (wspinaczka, trekking itp).

Wybór odpowiedniego ocieplacza może mieć wpływ na twoje zdrowie i życie.

Othree Point Below Base*

Arkusz danych

Producent
Othree
Dostępność
Dostępny od ręki
Nowy
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.