Większość ludzi uwielbia spędzać czas na plażach, a aktualne od kilku lat trendy sprawiają, że coraz częściej decydują się na aktywny wypoczynek. Odpowiedzialne są za to publiczna debata na temat wpływu aktywności na nasze zdrowie, ale również coraz atrakcyjniejsze infrastruktura w nadmorskich miejscowościach, które daje możliwość sprawdzania się w najróżniejszych dyscyplinach. Aktywni plażowicze stają się więc coraz częstszymi klientami sklepów sportowych oferujących niezbędne akcesoria oraz odzież, taką jak koszulki UV. Dlaczego warto je nosić i jakie fasony są najmodniejsze?

Koszulki UV - co warto o nich wiedzieć?

Koszulki UV to rodzaj sportowej odzieży, która do złudzenia przypomina obcisłą bluzkę z długimi rękawami. Są jednak wykonane ze specjalnego materiału, który cechuje się wysoką elastycznością, szybko schnie i zapewnia optymalną cyrkulację powietrza. Dzięki temu zapewniają pełną swobodę ruchów podczas aktywności różnego rodzaju, a także wygodę i komfort. Przede wszystkim zaś koszulki tego rodzaju są wyposażone w specjalne filtry UV o różnych wartościach, a w rezultacie stanowią ochronę przed szkodliwymi promieniami. 

Dlaczego promienie UV są szkodliwe?

Promienie UV, czyli promienie ultrafioletowe, budzą od lat sporo kontrowersji. Z jednej strony to one odpowiadają za produkcję witaminy D w naszym organizmie, a ekspozycja na światło słoneczne przez dwadzieścia minut dziennie zapewnia nam dzienną dawkę tej cennej substancji. Z drugiej strony promienie te uznawane są za szalenie szkodliwe. Promienie UV są niewidoczne dla człowieka, a ich naturalnym źródłem jest Słońce. Wbrew powszechnie panującym opiniom mamy z nimi do czynienia przez cały rok, a nie tylko w bezchmurne dni letnie. W nadmiarze mogą one doprowadzać do szybszego starzenia się skóry, groźnych poparzeń, a nawet do rozwoju nowotworów skóry. 

Dlaczego powinno się korzystać z koszulek UV na plażach?

W związku ze szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych na skórę człowieka, chronić powinni się przed nimi przede wszystkim ci, którzy spędzają na słońcu mnóstwo czasu. Koszulki z filtrem UV to pozycja obowiązkowa dla miłośników sportów wodnych czy też aktywnego wypoczynku na plażach i wybrzeżach, gdzie od rana do popołudniu operuje silne słońce. W połączeniu z dobrej jakości kremami z filtrami UV stanowią idealną ochronę całego ciała przed negatywnym działaniem szkodliwych promieni, zapewniając bezpieczeństwo i większy komfort. Ponadto chronią górne partie ciała przed zadrapaniami i wszelkimi mikrourazami, na które człowiek naraża się podczas uprawiania sportu. Dzięki temu niepozorna koszulka pełni wiele funkcji i sprawia, że można w pełni cieszyć się aktywnie spędzanym urlopem.

Jakie koszulki cieszą się największą popularnością?

koszulki z filtrem UV należą do odzieży do zadań specjalnych, a w związku z tym najważniejsza jest ich funkcjonalność. Warto sięgnać po produkty uznanej, brytyjskiej marki Typhoon, które od dekad należy do liderów w branży. Koszulki firmy wykonywane są z wysokiej jakości materiałów cechujących się elastycznością, przewiewnością oraz tym, że bardzo szybko schną. Mogą być używane do wszelkich rodzajów sportów wodnych, skutecznie chronią przed silnym wiatrem, a nawet są używane jako docieplenie pod pianki. Ich wielkim walorem jest fakt, że podczas produkcji zastosowano nie tylko materiały najwyższej jakości, ale również nowoczesne rozwiązania technologiczne. W rezultacie koszulki cechują się na przykład płaskimi szwami, które nie powodują otarć nawet podczas dynamicznej zabawy w wodzie lub na plaży. Koszulki z filtrem UV dostępne są w bardzo różnych wariantach kolorystycznych, przez co z powodzeniem można je dopasować do innych elementów ubioru plażowego czy też akcesoriów. W ostatnich latach sporą popularnością cieszą się czarne i białe koszulki UV, ponieważ są wszechstronne i uniwersalne. Postawienie na klasykę w zakresie kolorów sprawia, że plażowicze mogą dopasowywać różnokolorowe akcesoria do stroju i korzystać z koszulki przez wiele sezonów. Ostatecznie czerń i biel nigdy nie wychodzą z mody.