Producenci

Informacja

Nowe produkty

Promocje

Kamizelki neoprenowe

Kamizelka neoprenowa z kapturem, kamizelka neoprenowa docieplająca, żyleta, docieplenie pod piankę neoprenową, kamizekla neoprenowa do sportów wodnych.

Kamizelki neoprenowe Jest 14 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 14 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 14 elementów

Dla kogo kamizelka neoprenowa?

Kamizelka neoprenowa doskonale sprawdza się jako dodatkowe docieplenie, które można założyć pod mokrym skafandrem nurkowym. Dostępne są też wersje, które zakłada się na skafander.

Poza nurkowaniem, kamizelki sprawdzają się podczas różnych sportów wodnych. Między innymi podczas wakeboardingu, kitesurfingu oraz windsurfingu. W przypadku kamizelek dedykowanych typowo do uprawiania sportów wodnych, kamizelka może być wyposażona w elementy poprawiające wyporność, tym samym może przypominać kapok.

Ponadto, z właściwości kamizelek neoprenowych czasami korzystają osoby uprawiające morsowanie. W tym przypadku z reguły wybierane są kamizelki dopasowujące się do ciała.

Neopren

Neopren to handlowa nazwa kauczuku syntetycznego, który jest powszechnie wykorzystywany do produkcji odzieży ochronnej do uprawiania sportów wodnych. Neopren jest poddawany obróbce, które sprawia, że w jego wnętrzu uwięzione zostają pęcherzyki gazu. W efekcie jest to materiał, który stanowi doskonałą ochronę termiczną. Służy między innymi do wytwarzania suchych skafandrów nurkowych, koszulek, butów do nurkowania lub kamizelek.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając kamizelkę neoprenową?

Na rynku dostępne są egzemplarze o różnej grubości. W związku z czym łatwo można dopasować grubość kamizelki do temperatury zbiornika wodnego. Standardowa kamizelka ma grubość 2-5mm. W przypadku egzemplarzy, które są zaprojektowane do nurkowania w zimnych wodach dodatkowo stosuje się doszczelnienie w okolicy twarzy i głowy w postaci neoprenowego kaptura.

Większość kamizelek jest wyposażonych w wygodny zamek z boku lub z przodu, który ułatwia zakładanie. Dostępne są także egzemplarze bez zamka, które zakłada się nakładając kamizelkę przez głowę. Sporo egzemplarzy dodatkowo jest wyposażonych w pas z rzepem dla lepszego dopasowania w talii.

Dobrze wykonana kamizelka do nurkowania oraz uprawiania sportów wodnych powinna mieć duże otwory na ramiona oraz anatomiczny krój, który nie krępuje ruchów podczas wszelkich aktywności. Kluczowe znaczenie ma waga kamizelki. Jak wiadomo, czym lżejszy egzemplarz tym wygodniejszy podczas użytkowania.